زمان مطالعه: 6 دقیقه

عنوان موضوع ایمیل, اولین متنی است که گیرندگان بعد از نام فرستنده , هنگامی که به صندوق ورودی انها می رسد, مشاهده می کنند. مهم است یک موضوع ایمیل آگاهی دهنده، جذاب و مختصر باشد.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

1- چرا عنوان موضوع ایمیل مهم است؟

2- اندازه مناسب عنوان موضوع چقدر است؟

3- امتحان موضوع ایمیل

4- نمونه های عنوان موضوع اصلی ایمیل

1- چرا عنوان موضوع ایمیل مهم است؟

نیمی از دریافت کنندگان تمایل دارند در صورتی یک ایمیل دارای موضوع مناسب باشد, آن را باز کنند. درست مانند عنوان مقاله یا عنوان کتاب, گیرندگان ایمیل اگر متن شما به اندازه کافی حاوی محتوای مفید نباشد یا نامطلوب به نظر برسد, ان را کنار میگذارند. با این وجود, یک موضوع ایمیل باید اطلاعات لازم را به صورت مختصر منتقل کند. شما نمی خواهید ایمیل شما جزء 96 درصد ایمیل هایی باشد که فقط به دلیل عنوان موضوع به پوشه زباله ارسال می شوند. این امر برای مبتدیان و شرکت های تاسیس شده ضروری است که محتاط عمل کنند و محتوای با کیفیت ارائه دهند, هیچکس نمی خواهد ایمیل انها بدون باز شدن توسط دریافت کننده به پوشه زباله ختم شود.

یک عنوان موضوع بی نقص, کلیک های بیشتر و در نتیجه بازاریابی ایمیلی موثر را به دنبال دارد, زیرا محصولات شما به اکثریت هدف شما می رسند.

در ادامه مهم ترین نکاتی که باید رعایت شوند, آورده شده است.

عنوان موضوع ایمیل خود را شخصی کنید

بیش از 26 درصد از ایمیل هایی که دارای عنوان موضوعی شخصی هستند, به دلیل رویکرد منحصر به فرد و خاص خود, شانس بیشتری برای باز شدن دارند. تحقیقات نشان می دهد که شخصی سازی عنوان موضوع شما, لزوما به معنی نام گیرنده نیست, روش های جدیدی پدید امده است. به عنوان مثال، می توانید ایمیل ها را با اطلاعات دموگرافیک شخصی کنید یا بر اساس خریدهای قبلی مشتری خود, معاملات را پیشنهاد دهید.

مطمئن شوید که عنوان موضوع شما مختصر است

پیشرفت های اخیر در زمینه تکنولوژی باعث افزایش چشمگیر استفاده از تلفن های هوشمند شده است. در حال حاضر, اکثر مردم به احتمال زیاد ایمیل ها را از طریق تلفن خود باز می کنند. دستگاهای تلفن همراه به راحتی قابل دسترسی هستند, بنابراین, برای اکثر مردم راحت است که ایمیل خود را در حال حرکت  نیز بررسی کنند. به همین دلیل بازاریابان ایمیل برای جلوگیری از مسدود شدن صندوق ورودی تلفن همراه, باید موضوع خود را کمتر از چهل حرف نگه دارند. علاوه بر این, به خاطر داشته باشید که اگر بسیاری از کاربران در ابتدا توجهشان به ایمیلی جلب نشود, ان ایمیل را تا انتها نخواهند خواند.

اگر لازم است یک سوال مهم بپرسید

وقتی صحبت از عنوان ایمیل میشود, یک سوال اساسی به طور صادقانه بپرسید و اجازه دهید گیرنده کلیک کند تا پاسخ را در زیر مشاهده کند.

جمله ای را شروع نکنید که بخواهید  ان را  در قسمت اصلی ایمیل به پایان برسانید. زیرا این کار به عنوان جلب توجه به حساب می اید و ممکن است منجر به نادیده گرفتن ایمیل شما و یا لغو اشتراک خدمات شما شود.

از به کار بردن زبان تهاجمی یا بازاری و قالب بندی بلند مانند همه حروف یا علامت تعجب متعدد خودداری کنید. اینها به احتمال زیاد ایمیل شما را در پوشه زباله قرار میدهند بدون اینکه خواننده ان را باز کند.

ایمیل هایی با مشکلات بالا نیز میتوانند مستقیما به پوشه زباله ارسال شوند زیرا به طور خودکار فیلترهای پوشه زباله را برای بسیاری از ارائه دهندگان صندوق ورودی فعال می کنند. بنابراین، برای جلوگیری از این امر, تخصص و اطلاعات مفید خود را با شروع عنوان موضوع خود ارائه دهید.

با بررسی پوشه زباله ایمیل خودمان,  توصیه های مفیدی برای بهبود تحویل سریع ایمیل خود دریافت خواهیم کرد.

2- اندازه مناسب برای عنوان موضوع چقدر است؟

الزامات طول یک عنوان موضوع تحت تاثیر دستگاهی ست که گیرندگان از ان استفاده یا عملکرد عنوان های قبلی شما. ایمیل های باز شده گذشته خود را بررسی کنید و تجزیه وتحلیل کنید که کدام عنوان موضوع عملکرد بهتری داشته است. با این حال, بر اساس گزارش سال 2018, 61 درصد از ایمیل ها در دستگاهای تلفن همراه باز شده است, به این معنی است که, تعداد حروف عنوان ایمیل باید کم باشد. بنابراین, یک عنوان ایده ال باید در حدود 41 درصد باشد تا مطمئن شوید که هیچ کلمه ای صرف نظر از دستگاه مورد استفاده حذف نمی شود. اگر می خواهید میزان باز شدن ایمیل هایی که ارسال می کنید را افزایش دهید, باید عنوان موضوع را طوری طراحی کنید که گیرندگان شما نتوانند در برابر آن مقاومت کنند. هر عنوان موضوعی باید هدف خاصی داشته باشد و در زیر چند مثال وجود دارد.

عنوان موضوع تبلیغاتی

عنوان موضوع تبلیغاتی، دربردارنده وعده های پس انداز و معاملات داغ است. آنها همچنین، هنگامی که در زمان مناسب شخصی سازی شوند و ارسال شوند, به خوبی عمل میکنند. در اینجا تعدادی مثال وجود دارد:

پیشنهاد ویژه: در مناسب های مناسب مانند اعیاد و … تخفیفاتی را لحاظ کنید مثلا 20درصد تخفیف برای اولین سفارش شما,  اجازه دهید انبارخانه شما را پر کنیم در حالی که شما تا 20درصد پس انداز میکنید.

تخفیف 10 درصدی بگیرید + ویژگی های جدید برای ارتقائ سطح تا 2020

تخفیف ویژه تمدید شد: 10 درصد تخفیف برای پس انداز اینترنتی

عنوان موضوع مناسب و کاربردی

یک عنوان موضوعی ایجاد کنید که دریافت کنندگان ایمیل مشتاق پاسخ با یک کلیک شوند تا بدانند متن شما شامل چه مواردی است. پرسیدن سوالات مهم به صورت صادقانه یکی از بهترین راه ها برای رفع نیاز مشتریان است.

پیگیری عنوان موضوع

از مشتریان احتمالی دعوت میکند تا به خدماتی باز گردند که ممکن است قبلا ان خدمات را رها کرده باشند.

شما محصولی را در سبد خرید خود جا گذاشته اید، ما هنوز تخفیف های فوری داریم و …

عنوان موضوعی طنز

روی عنوان های بامزه به احتمال زیاد کلیک میکنند, و صادقانه بگویم,این نوع عنوان ها چندان رایج نیستند. بنابراین, منحصر به فرد باشید و شروع به فروش محصولی کنیدکه دیگران در موقعیت عرضه ان نیستند.

عنوان موضوع ایمیل برای رویدادها

اگر میخواهید مشتریان خود را به رویدادی دعوت کنید,  با عنوان موضوع خود شروع کنید. عنوان باید چشمگیر و در عین حال اموزنده باشد. صندوق ورودی کاربران  نوعی رقابت برای جلب توجه است. به مشترکین کمک کنید تا متوجه شوند که چرا این رویدادرا از اولین کلمات دریافت میکنند.

موضوعات زیر قطعا مشترکین شما را مجذوب خواهد کرد البته اگر در ظرفیت کسب و کار شما است و صادقانه است.

( اسم شخص), ما می خواهیم شمارا در کنفرانس High Tech ببینیم!

در ماه ژوئن با متخصصان برتر سئو یک به یک روبرو شوید!

فراموش نکنید که ایمیل یادآوری را برای مشترکان خود ارسال کنید. به این ترتیب, احتمال حضور آنها را افزایش می دهید. به مشتریان خود ارزشی را که پس از شرکت در رویداد شما بدست می اورند , یادآوری کنید.

آخرین فرصت برای ملاقات با متخصصان  برتر سئو در این ماه

عنوان موضوع برای سال نو

سال نو فرصت عالی برای مشاغل تجارت الکترونیک برای افزایش فروش است. مردم هدیه برای نزدیک ترین و عزیزترین دوستان و خانواده خود می خرند.

روش هایی که برای شما مناسب است تجزیه و تحلیل کنید, از شخصی سازی و تقسیم بندی برای ارسال کمپین های موثر استفاده کنید. رفتار خرید مشتریان خود را در نظر بگیرید تا آنچه را که واقعا نیاز دارند به آنها ارائه دهید.

3- تست عنوان موضوع ایمیل

اگر ایده های جالبی برای موضوع ایمیل خود دارید,  اما شک دارید کدامیک بهترین عملکرد را دارد, یک آزمون A/B اجرا کنید. این تست به بازاریابان اجازه می دهد تا دو نمونه پیام را باهم مقایسه کنند و دریابند کدامیک بهتر کار می کند.

با توجه به عنوان موضوع ایمیل , می توانید با استفاده از ایموجی, شخصی سازی و سوالات امتحان کنید. ممکن است اینطور به نظر برسد که همه این تکنیک ها میزان باز شدن ایمیل شما را افزایش می دهد,  اما نمی توانید مطمئن باشید که مخاطبان شما, ان تکنیک ها را مناسب بدانند. بنابراین, بهتر است لیست ارسالی خود را به گروها تقسیک کرده  و دو نمونه موضوع مورد نظر خود را به طور صادقانه و منصفانه برای آنها ارسال کنید.

1- لیست ارسالی را انتخاب کنید

2- تعدادگروهای ازمایشی را انتخاب کنید

3- پارامتری را برای ازمایش ارسال کنید- عنوان موضوع

4- گروه های ازمایشی را راه اندازی کنید

5-  برنامه ارسال ایمیل برنده را تعیین کنید

6- پیش نمایش و ارسال

در پایگاه اطلاعات ما, یک راهنمای گام به گام برای ایجاد و ارسال یک آزمون A/B پیدا خواهید کرد. برداشت های اولیه, بویژه در بازاریابی, بسیار مهم هستند.

در این مورد, آنچه مشتریان ابتدا می بینند, چند ویژگی است که خدمات یا محصولی که عرضه می کنید را توضیح می دهند, که نقش عنوان موضوع را بسیار مهم می کند.

در اینجا چند نکته اضافی وجود دارد که به شما کمک میکند تا موثرترین عنوان موضوع را برای دستیابی به نتایج بهتر و افزایش میزان باز شدن ایمیل  خود ارائه دهید.

1- نام فرستنده خود را (بدون پاسخ) حذف کنید. هیچکس تمایل ندارد از یک روبات ایمیل دریافت کند. به احتمال زیاد, چنین ایمیلی به سادگی حذف میشود یا به عنوان ایمیل نامطلوب علامت گذاری میشود. در عوض, از نام واقعی فردی که در تیم شما کار میکند استفاده کنید. این به شما در افزایش میزان کلیک و ایجاد اعتبار کمک میکند.

2- خوانندگان خود را گمراه نکنید. موضوعات جذاب را با وعده هایی که نمی توانید یا ایمیل خود به انها عمل کنید, به افراد ندهید. اگرچه این باعث میشود که خوانندگان ایمیل شما را باز کنند, اما اگر نتوانند انچه را که شما قول داده اید در پیام پیدا کنند, بسیار ناامید خواهند شد. این راهی مطمئن برای از بین بردن مشتریان احتمالی برای همیشه و دریافت نظرات منفی است. در مورد انچه در متن پیام است , همیشه صادق و منصف باشید.

با اجرای این نکات مفید, میتوانید یک موضوع ایمیل شگفت انگیز و از همه مهم تر بسیار موثر و کارامد ایجاد کنید که باعث میشود افراد ایمیل شما را بخوانند و میزان باز شدن ایمیلهای شما را افزایش دهند.به امتحان کردن ادامه دهید تا یک عنوان موضوع جذاب برای شما بیابد.

4- نمونه های عنوان موضوع ایمیل

بیاید نگاهی به یک عنوان خلاق موضوع ایمیل بیندازیم. نویسندگان آنها از ابزار های سبکی برای جلب توجه خوانندگان استفاده کردند.

اگر در طرح های سبکی خیلی خوب نیستید. تقویم بازاریابی برای خود ایجاد کنید. تعطیلات و روزهای خاصی را که شرکت میتواند برای صحبت با مشتریان شما استفاده کند, را پیدا کنید.

کمپانی Awesome Merch همین کار را کرد. انها روز زمین را به مشترکین خود تبریک گفتند و به مشتریان خود محصولات سازگار با محیط زیست را ارائه کردند که این یک حرکت عالی است.